X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

شنبه 11 مهر‌ماه سال 1394 ساعت 13:22

چشم شیطان کور، گوش شیطان هم کر، کلا همه حس های شیطان غیر فعال! قرار است همین یکی دو روزه، متروی اصفهان به صورت آزمایشی شروع به کار کند. خب پروژه 15 ساله با این همه هزینه بالاخره مهم است دیگر... همین که تصور کنید ما 15 سال است میدان های مهم شهر را به صورت کارگاه عمرانی می بینیم متوجه می شوید چه حس و حالی عجیبی داریم! همین که تصور کنید زیباترین خیابان شهر را بسته اند به خاطر مترو، متوجه می شوید چقدر دوست داریم این کار تمام شود.

حالا این متروی محترم، قرار است روزی 3 ساعت، آن هم نیم ساعت یک بار حرکت کند. آن هم نه کل خط، بلکه یک سوم آن... اصلا به مرکز شهر نمی رسد که بخواهیم ازش استفاده کنیم... فقط قرار است افتتاح شود تا بلکه در افق 1404 بقیه خط آن هم افتتاح شود... 


هر چقدر هم با این مسئله موافق باشیم که حمل و نقل عمومی و مترو خوب است  باز هم باید در نظر گرفت یک پروژه نباید این قدر طولانی شود. 15 سال زمان کمی نیست. چهره بعضی خیابان ها و میدان های شهر را فراموش کرده ایم. اگر واقعا کار از اول درست بود و طرح مشخص داشت نباید بعدا با میراث فرهنگی به مشکل بر میخوردند. اگر طرح های عمرانی شهر درست بود، نباید ارگ جهان نما را در مرکز شهر با آن وضعیت جنجال برانگیز بسازند که هم یونسکو ایراد بگیرد هم مغازه های آن نه فروخته شود نه کسی آن را اجاره کند. اگر کلان شهر اصفهان مورد توجه قرار می گرفت، نباید مترو در این وضعیت افتتاح میشد، نباید ارگ جهان نما ساخته میشد و نباید زاینده رود به صورت کویر در می آمد.

امروز خبرگزاری ها تیتر زدند، 15 درصد مردم اصفهان به خاطر خشکی زاینده رود افسرده شده اند...

نظرات (7)
شنبه 11 مهر‌ماه سال 1394 ساعت 14:05
متاسفانه من فقط یکبار موفق شدم بیام اصفهان..درحالیکه این شهر رو باید بارها رفت و همه جای آنرا دید .
اما متوجه شدم که تلاشی نشده تا بناهای میراث فرهنگی از مرکز شهر جدا بشه..بلکه بطور تنگاتنگی به خانه های مسکونی ومرکز تجاری وصل ، ولابلای آن قرارگرفته !..و همین مسائل زیادی داره یکیش همینکه شما میفرمایید.در شیراز هم بجز تخت جمشید و پاسارگاد که خارج شهر هستند بقیه تقریبا بهمین شکل اند.
من پاریس نرفتم ولی شنیدم که قسمت باستانی از قسمت مسکونی جدید جداست و همین باعث میشه میراث فرهنگیشون بتونه بشدت محافظت و قسمت جدیدتر و مسکونی بتونه از امکانات جدید استفاده کنه.

جدن هم ندیدن زاینده رود و اون تلولو زرد و نورانی سی و سه پل بر روی رودخانه در شب..افسردگی داره !
امتیاز: 0 0
شنبه 11 مهر‌ماه سال 1394 ساعت 23:24
اصفهان هم نیاز به یکی مثل قالی باب داره که شده برای منافع سیاسی و نزدیک انتخابات و ... به وضع شهر رسیدگی کنه
امتیاز: 0 0
یکشنبه 12 مهر‌ماه سال 1394 ساعت 01:08
سلام
چه جالب...درست مثل شیراز...مترو شیراز هم همینجوره...یا این تفاوت که ما به خشکی رودخونمون عادت داریم ... ترافیک همه شهر رو قفل کرده و برای یک مسیر 5 دقیقه ای 40 دقیقه تو ترافیک هستی ...
امتیاز: 0 0
یکشنبه 12 مهر‌ماه سال 1394 ساعت 09:26
باز قراره هزارتا عکس گرفته بشه و پروژه رها بشه تا چندین سال بعد..
.مردم اصفهان حق دارن به خاطر چهره عمرانی شهر و خیابان های بسته و صورتهای دخترهای اسید پاشیده شده و زاینده رود خشک و...و... افسرده باشن... والا منم هروقت اسم زاینده رود میاد یا تصویر خشکش رو میبینمی غصه دار میشم چه برسه به اصفهانی هایی که زاینده رود رگ حیاتی شهرشونه
امتیاز: 0 0
یکشنبه 12 مهر‌ماه سال 1394 ساعت 09:39
به نظرم از بس طول کشید و مردم تو این همه سال اینقدر سختی کشیدند اصلا شیرینی استفاده از مترو رو درک نمی کنن و خیلی براشون فرقی نداره.مخصوصا که فعلا هم مسیر کامل نشده.چندتایی از بچه های فامیلمون تو مترو کار میکردن این چند سال...همه شون می نالیدند از نبود بودجه و این که باید کار کنن ولی حقوقی در کار نیست و حقوق هر ماه رو باید سه چهار ماه بعدش دریافت کنن...کلا بعضی وقتا فکر می کنم اگه مترو هم نمیزدنن خیلی اتفاق خاصی نمیفتاد...والا..
امتیاز: 0 0
یکشنبه 12 مهر‌ماه سال 1394 ساعت 20:01

الان تبریک بگیم به خودتون و شهرتون یا نه ؟!!!

از این پروژه های نیمه کاره همه جا هست .معلوم نیست کی و کجا تصمیم میگیرن و بدون تحقیق و پژوهش شروع به کار میکنن بعد یهو وسطش میمونن .
یا بودجه تمام شده یا اشتباه د ر اومده و باید بکوبن و از اول بسازن و یا اصلا با شرایط آب و هوایی اونجا جور نبوده و مناسب اون مکان نیست .
امتیاز: 0 0
چهارشنبه 15 مهر‌ماه سال 1394 ساعت 14:50
یعنی بیاییم فردا مترو دارین؟i
امتیاز: 0 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد
e7e7e7